.

HAKKIMIZDA

Hesaparaclari.com ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak günlük yaşamınızda düzenli olarak yaptığınız hesaplamaları internette tek bir çatı altında yapmanızı sağlamak için geliştirilmiştir. Her bir aracımız, her gün dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen gerçek sorunlara çözümler sunar. Hesaplayıcılarımızın kullanımı kolaydır ve tam olarak ihtiyacınız olan bilgiyi size saniyeler içinde sağlar.

“Kredi çekmeli miyim?”, “Ders notum kaç gelir?”, “Gebeliğimin hangi haftasındayım?” gibi soruların yanıtını kendi kendinize cevaplamanız için iyi bir matematik ve formül bilgisine sahip olmanız gerekir. Ancak doğru bir hesaplama için gereken tek şey bu değildir. Bu sahip olduğunuz bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde kullanmanız gerekir. Bazı hesaplama formüllerinin karmaşıklığını göz önünde bulundurursak, hata yapma olasılığınızın arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bir başka deyişle hesaparaclari.com insanların günlük olarak uğraştığı küçük ya da büyük matematik zorluklarını ele alıp bu zorlukları kolaylaştırmaktadır.

Hesaparaclari.com hesaplamalarınızı hızlı, kolay ve doğru bir şekilde yapmanıza olanak tanıyan, birçok aracı ile işinizi kolaylaştırabilir. Optimizasyon ve analiz prosedürleri ile sürekli olarak incelenen hesaplamalarımız, artan veya azalan ihtiyaçlarınıza göre sıklıkla güncellenmektedir.

Sitemizi tasarlarken farklı kullanıcı grupları tarafından gerçekleştirilen kullanıcı deneyimi testleri sayesinde tasarımımızı sizler için en basit ve en kullanışlı hale getirdik. Çünkü bizim için sitemizde yaşadığınız deneyim her şeyden önce gelmektedir.

Misyonumuz

Ziyaretçilerimizin memnuniyeti için hesap araçlarımızı sürekli güncel tutmak ve ziyaretçilerimize rahat bir kullanım deneyimi yaşatmak.

Vizyonumuz

Ücretsiz çevrimiçi hesaplama hizmetlerimizle, hesaplama yapmak isteyen kişilerin ilk ve tek tercihi olmak.

Sağladığımız Hesaplama Hizmetleri

Hesaparaclari.com siz kullanıcılarımızın günlük hayatında karşılaştığı aşağıdaki birkaçının yer aldığı pek çok hesaplama problemlerine çözüm getirmektedir. 

Burç Hesaplama

Burcunuz doğdunuz tarihe göre kişilik özellikleriniz ve yaşayabileceğiniz durumlar üzerinde etkisi olan bir astroloji kavramıdır. Günümüzde çoğu kişi burçlara önem vermekte ve doğru burç hesaplamaları yapmak istemektedirler. Burç hesaplama aracımıza doğum gün, ay ve yılınızı girerek, en doğru şekilde burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

Döviz Hesaplama

Oldukça küreselleşen dünyamızda farklı uluslardan kişilerle iletişim kurmaktayız. Bu iletişim zaman zaman, bir başka ülkenin para birimi ile bir işlem yapmanızı gerektirebilir. Bu kullandığınız para birimini başka bir para birimine çevirmenizi gerektirir. Sürekli değişen döviz kurlarında ise bu işlemi yapmak kolay değildir. Sitemiz üzerindeki döviz hesaplama aracı ile neredeyse tüm para birimlerini birbirine güncel döviz kurları ile çevirebilirsiniz.

Ders Notu Hesaplama

İster üniversite ister lise ister ortaokul veya ilkokul öğrencisi olun, öğrenim hayatınızın en az bir noktasında mutlaka ders notunuzu hesaplamak durumunda kalırsınız. Öğrencilerin girdiği birçok sınav ve aldığı birçok not yüzünden genel ders notunu belirlemek zor ve karmaşık bir hal alır. Ders notu hesaplama aracımıza puanlarınızı girerek herhangi bir dersinizin notunu kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

IBAN Doğrulama

Dijitalleşen bankacılık işlemleri sayesinde IBAN ile para transferi hayatımızda oldukça büyük bir yer kapladı. Neredeyse tüm para transfer işlemleri artık bir IBAN numarası ile gerçekleştirilebilmektedir. IBAN ile yapılan transferlerde bize problem yaratabilecek tek şey yanlış ya da geçersiz bir IBAN adresine para göndermektir. Bunu engellemek için sitemizdeki IBAN doğrulama aracından, para göndermek istediğiniz IBAN numarasını hızlıca doğrulayabilirsiniz.

Kredi Hesaplama

Krediler, büyük bir para miktarına ihtiyacımız olduğunda, işimize oldukça yarayan avantajlı borçlardır. Krediler çok çeşitlidir ve karmaşık bir hesaplama yapısına sahiptir. Örneğin aldığınız kredi ile beraber faiz oranı ve vade gibi terimler de hayatınıza girer. Bu hesaplamaları yaparken büyük miktarlarda paralar söz konusu olduğundan, sitemizdeki kredi hesaplama aracını kullanarak doğru hesaplamalar yapmanız önemlidir.

Kripto (Bitcoin) Hesaplama

Son zamanlarda hayatımıza giren Bitcoin, birçok kişinin yatırım yaptığı bir kripto paradır. Döviz işlemlerine benzer şekilde, para birimleri Bitcoin’e dönüştürülebilir. Bu dönüştürmeyi ücretsiz Bitcoin hesaplama aracımız sayesinde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yüzde Hesaplama

Yüzde hesaplamaları, matematik dışında günlük hayatımızda da sıklıkla karşımıza çıkar. Örneğin istediğimiz fatura tutarına ulaşmak için, elektriğimizi %40 daha az kullanmamız gerekebilir. Bu gibi hesaplamalar yapmanız gerektiğinde yüzde hesaplama aracımız doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlar.

Karakter ve Kelime Hesaplama

Yaptığınız iş yazı yazmanızı ve kelimeler ile haşır neşir olmanızı gerektiriyorsa ya da öğrenci iseniz bu aracımız tam size göre. Elinizde bulunan bir yazının kaç karaktere ve kelimeye sahip olduğunu sitemiz üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İşsizlik Maaşı Hesaplama

Artan işsizlik vakaları sonucunda birçok vatandaş, işsizlik maaşı ile geçinmektedir. Böyle bir durumda maaşınızı hesaplamak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Gebelik Hesaplama             

Anneler ve bebeklerinin gebelik dönemindeki sağlığı için, gebeliklerini doğru hesaplamaları gerekmektedir. Son adet başlama ya da gebe kalma tarihinizi girerek gebelikte kaçıncı haftada olduğunuzu sitemiz üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Araç Yakıt Tüketimi Hesaplama

Herhangi bir yolculuğunuzdaki yakıt tüketiminizi hesaplamak için, sitemizdeki araca yakıtınıza ödediğiniz miktarı ve gideceğiniz mesafeyi girmeniz yeterlidir.

LGS, YDS Puanı Hesaplama

Her öğrencinin mutlaka deneyimlediği sınav maratonunda, kendileri için bir puan hedefine sahip olmaları oldukça önemlidir. Sitemizdeki LGS ve YDS puanı hesaplama araçları ile her dersteki doğru, yanlış ve sayılarınızı girerek sınav puanınızı öğrenebilirsiniz.

IP Adresi Sorgulama

Günümüz internet dünyasında IP adresi internet kullanan bir aracın kimliğini oluşturur. Kendi IP adresinizi merak ediyorsanız sitemizdeki IP Adresi sorgulama aracına tıklayarak IP adresinizi saniyeleri içinde öğrenebilirsiniz.

KDV Hesaplama

Herhangi bir alışverişte, aldığımız ürün kadar ödeyeceğimiz KDV tutarının da önemi vardır. Aracımıza KDV oranı ve ürün/hizmet bedelini girerek, KDV tutarını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

İki Tarih Arası Hesaplama

Bazı durumlarda, tarih bilmek yeterli olmayıp iki tarih arasındaki gün sayısını da hesaplamamız gerekebilir. Bu, eğer iki tarih arasında fark büyükse, oldukça zor olabilir. Sitemizdeki aracımız ile iki tarih arasındaki gün sayısını ise saniyeler içinde hesaplayabilirsiniz.